Βασικοί κανόνες του σχολείου

Αγαπητοί μαθητές /τριες  καλώς ήρθατε στο σχολείο μας

Ξεκινώντας τη νέα σας σχολική ζωή θα πρέπει να ξέρετε τα εξής:

* Η ώρα προσέλευσης είναι 8.15. Εάν καθυστερείτε, και έχει αρχίσει το μάθημα, θα πρέπει να περνάτε πρώτα από το γραφείο του Διευθυντή .Οι απουσίες υπολογίζονται ανά ώρα και όχι ανά ημέρα.

* Κατά τη διάρκεια του μαθήματος δεν επιτρέπεται να τρώτε ή να πίνετε (π.χ. χυμοί).

Επιτρέπεται μόνο να έχετε ένα μπουκαλάκι με νερό.

* Απαγορεύονται τα κινητά και όλες οι συσκευές ηλεκτρονικής φύσεως (π.χ. mp3) σε όλους τους χώρους του σχολείου.

Τα κινητά σας πρέπει να είναι απενεργοποιημένα από τις 8.15-2.00 που σχολάτε. Σε περίπτωση που συνάδελφος πάρει το κινητό σας (επειδή ήταν ανοιχτό), θα πρέπει να έλθει ο γονιός να το παραλάβει.

Εάν θέλετε να επικοινωνήσετε με τους γονείς σας, θα έρχεστε στο γραφείο του Διευθυντή. Εάν θέλουν οι γονείς να σας τηλεφωνήσουν, θα πρέπει να τηλεφωνήσουν στο σχολείο( 2103817815).

Τέλος σε περίπτωση που έχετε οποιοδήποτε πρόβλημα, μη διστάσετε να το αναφέρετε είτε σε συνάδελφο είτε σε εμένα προσωπικά.

Αρχή μας είναι: κάθε πρόβλημα πρέπει να γίνεται γνωστό για να μπορεί να αντιμετωπισθεί.

Καλή σχολική χρονιά!!

Ο Διευθυντής                                     Ο Σύλλογος των Διδασκόντων